ÚVOD  /  PROFIL  /  GALERIE  /  E-SHOP  /  CENÍK SLUŽEB  /  KURZY ŠITÍ  /  ONLINE REZERVACE  /  KONTAKT  /  BLOG


KOŠILE

Oprava opotřebovaného límce a manžet

O ZAKÁZCE

Často ke mně přicházejí klienti s oděvem, který již viditelně dosluhuje, ale navzdory tomu je jejich oblíbeným kouskem v šatníku. Většinou si přejí ušít podle něj oděv nový, zejména proto, že se jim líbí dobře padnoucí střih modelu. V takovém případě se nejčastěji snažím najít podobný materiál a střih ze starého oděvu „okopíruji“ na nový. Jsou však případy, kdy klient nemá zájem kopii, ale raději chce svůj starší oděv, na kterém se už podepsala léta nošení, renovovat. Zde je ukázka oděvu, který bylo možné renovovat, a na kterém bych Vám rád předvedl, jak taková oprava probíhá a jaký je její výsledek.JAK VYPADAL ODĚV PŘED OPRAVOU

Na fotografiích níže můžete vidět původní opotřebovanou manžetu s límcem, které si klient přál vyměnit. Na třetí fotografii se již páře původní manžeta (tzv.páráčkem), aby bylo možné přišít manžetu nově zhotovenou.


      

JAK VYPADAL ODĚV PO OPRAVĚ

Na základě předložené nabídky materiálů si klient k opravě vybral bílý materiál se stejně tkaným vzorem. Klient si přál zhotovit jiný typ límce s názvem „British spread“. Knoflík ve stojáčku jsme mírně posunuli, jelikož zmínil předchozí problém s jeho zapínáním. Knoflíky u manžet i límce si přál použít původní. V případě výměny manžet za nové si klient mohl též vybrat, zda nechce zhotovit jinou obvodovou šíři manžet. U košil šitých na míru se například zhotovuje o 1-1,5 cm širší levá manžeta a to v případě, že klient nosí hodinky.

    

počítadlo.abz.cz

2010     ©     DOTCHI