ÚVOD  /  PROFIL  /  GALERIE  /  E-SHOP  /  CENÍK SLUŽEB  /  KURZY ŠITÍ  /  ONLINE REZERVACE  /  KONTAKT  /  BLOG


ŠATY od A do Z

kurzy šití v krejčovství Dotchi

JAK TO PROBÍHÁ V ,,KOSTCE,,

Před samotným absolvování první lekce si kurzistka vymyslí, který oděv by se ráda naučila šít. Následně ji sdělím jaký typ a množství materiálu bude potřebovat, popř. i kde konkrétně ho může zakoupit. Tento článek je zaměřen na zhotovení letních šatů s ramínky a řasenou sukní nad koleny.
Na první lekci buď uděláme kopii střihu podle jiného oděvu, který si kurzistka donese a který jí střihem dobře sedí nebo změříme tělesné míry na postavě a ukážu jí, jak se dělá kompletní konstrukce střihu vycházející z naměřených měr. V případě, že se dělá střih dle jiného výrobku, můžeme později již začít šít nový výrobek na hotovo. Jestliže je však střih dělán tradiční krejčovskou metodou, doporučuji prvně šít výrobek na zkoušku a v případě potřeby střih následně po zkoušce oděvu upravit a teprve poté oděv rozpárat, sestříhat dle upraveného střihu a pak už sešít na hotovo.
Při samotném šití už kurzistku vedu krok za krokem všemi postupy a zároveň vysvětluji, jaký je smysl postupů jež provádíme. JAK VYPADAL PAPÍROVÝ STŘIH

Na fotografii níže můžete vidět papírové střihy většiny dílů, které je třeba následně dle papírových šablon obkreslit křídou a vystříhat nebo vyřezat z látky. U všech dílů jsou přičteny potřebné švové záložky na sešití či potřebné přehyby. Pro zajímavost, na ušití šatů bylo zapotřebí 10 dílů. 
JAK VYPADALO SAMOTNÉ ZHOTOVOVÁNÍ ŠATŮ

Na chronologicky seřazených fotografiích níže už můžete shlédnout, jak vypadají nejrůznější operace zhotovování šatů. Můžete zde vidět například špendlení, vyřezávání materiálu řezacím kolečkem a šití na klasickém i obnitkovacím stroji. Na fotografiích nebylo možné zachytit všechny operace, ale krom zmiňovaného si kurzistka vyzkoušela také veškerou uživatelskou obsluhu šicích strojů, všívání gumy do švů, žehlení a podlepování látky. Jehlou na ruční šití se také naučila šít tzv. slepým stehem.

              

JAK TO DOPADLO

   

počítadlo.abz.cz

2010     ©     DOTCHI