ÚVOD  /  PROFIL  /  GALERIE  /  E-SHOP  /  CENÍK SLUŽEB  /  KURZY ŠITÍ  /  ONLINE REZERVACE  /  KONTAKT  /  BLOG


KALHOTY

Zhotovení kopie podle staršího oděvu

ZADÁNÍ

Zhotovení volnočasových kalhot dle vzoru, kterým byly starší kalhoty klienta. V čem se nová verze kalhot měla lišit oproti předchozí:
  • Místo béžové barvy materiál v bílé barvě. Klient si přál hotové kalhoty dodatečně nabarvit. Proto krom bavlněného materiálu byly zvoleny i bavlněné nitě.
  • U nových kalhot klient nechtěl boční kapsy, rozepínání v nohavicích a poutko všité v pasovém límci.
  • Bílé kalhoty měly mít navíc nakládanou zadní kapsu.


JAK VYPADÁ PAPÍROVÝ STŘIH ZHOTOVEN PODLE PŮVODNÍCH KALHOT

Na fotografiích můžete vidět všechny části, které je třeba následně vystříhat nebo vyřezat z látky na nové kalhoty. U všech dílů jsou přičteny potřebné švové záložky na sešití či potřebné přehyby. Pro zajímavost, na ušití kalhot bylo zapotřebí 22 dílů. 


   

JAKÉ POMŮCKY JSOU TŘEBA NA ZHOTOVENÍ KALHOT

Když si odmyslíme nezbytný šicí stroj, obnitkovací stroj, žehličku a použitý materiál na kalhoty jako je například vliselín (lepící materiál), zip, nabíjecí knoflík, štítky, popruhy, gumičky, průvlečné spony zbydou nám pomůcky a drobný materiál, který je pro zhotovení například kalhot nezbytný.
Většinu můžete shlédnout na fotografii níže. Řadu pomůcek jste jistě někdy použili na něco jiného než je přímo šití. Poukáži tedy spíše na typicky krejčovské vybavení. Vlevo dole je háček, používající se na vtahování konce overlockových stehů do obnitkovaných švových záložek. Nad ním (to světle oranžové) je řezací kolečko, velmi ostrý nástroj sloužící na řezání látky. Na obrázku také najdete magnet se špendlíky, kterými se k sobě přišpendluje materiál před sešitím na stroji. Nad trojúhelníkovým pravítkem je oranžový bodec, sloužící na vypychování rožků. Pod tyrkysovou nití jsou 2 tzv. cvakačky, nůžtičky na odstřihávání nití. Úplně napravo můžete vidět krejčovské mýdlové křídy a pod ními páračky švů.

 

VÝSLEDEK ZAKÁZKY

     
   
 

počítadlo.abz.cz

2010     ©     DOTCHI