ÚVOD  /  PROFIL  /  GALERIE  /  E-SHOP  /  CENÍK SLUŽEB  /  KURZY ŠITÍ  /  ONLINE REZERVACE  /  KONTAKT  /  BLOGEB DINERS / 2017

americký diner stylizovaný do 50 let.

www.ebdiners.cz

Klient: EB diners

Na realizaci oděvů spolupracovali: Tomáš Dočkal ( krejčovství Dotchi ) & Leoš Dupal ( EB diners )

PŮVODNÍ ZADÁNÍ

Opětovné zhotovení šatů a zástěr pro servírky, ve stylu 50 let. V čem se nová verze šatů měla lišit oproti předchozí:
  • Využítí více dobových prvků.
  • Propracovanější vzhled.
  • Barevnost: výrazná růžová, černá, červená a tyrkysová. 
  • Šaty jak ve variantě s rukávy tak i ve variantě bez rukávů.
  • Šaty ušity na míru.


GRAFICKÉ NÁVRHY DLE PŮVODNÍHO ZADÁNÍ

V původním návrhu bylo zamýšleno u všech variant využití širších límců, knoflíků dvou barev a větší výstřih. U variant s číslem 3 využití zdobných výpustků ( proužků z kontrastní látky všitých do švů ). U variant s číslem 2,3,4 vyhotovení límců a klop s kontrastními tenkými proužky v krajích. Klient si vybral varianty zhotovení s označením 2b a 4c.Po výběru materiálu ze vzorníku, variant šatů, variant zástěr a naměření tělesných měr servírek byl ušit prototyp pro účel konzultací, dodatečných estetických úprav a schválení klientem.


     

Rozpracovaný a došitý prototyp zhotovený dle původního zadání.

Po zkoušce prototypu na servírce byly klientem požadovány změny v původním zadání. Jednalo se o úplné zrušení růžové verze šatů. U červené verze zmenšení límců, odstranění černých proužků v límci, nahrazení černých knoflíků v horní části za červené a u variant šatů bez rukávů nahrazení límce za výstřih.
Následně byly změny zaneseny do střihů na míru, našity první kusy na zkoušku. Šaty byly na servírkách ozkoušeny, vypasovány a byly poznačeny veškeré úpravy, nutné pro co nejlépe padnoucí střih.

Taktéž byl vyhotoven technický nákres, papírový střih a byl vystřížen materiál na zástěry. V průběhu obdobného procesu zhotovování šatů byly zástěry zaslány na vyšití loga.

     

Vystřižení všech dílů podle papírových střihů. Šití šatů. Po obdržení zástěr proběhlo došití zástěr. Na fotkách výše jsou ilustrační fota dílny z průběhu šití.

Dokončovací práce. Přišívání knoflíků a vyšití dírek. Vyžehlení, poskládání a příprava pro export.

VÝSLEDEK ZAKÁZKY

       

počítadlo.abz.cz

2010     ©     DOTCHI