ÚVOD  /  PROFIL  /  GALERIE  /  E-SHOP  /  CENÍK SLUŽEB  /  KURZY ŠITÍ  /  ONLINE REZERVACE  /  KONTAKT  /  BLOG


ARMY KRAŤASY

Zhotovení kraťas ve stylu ,,leteckých,, army kalhot 

ZADÁNÍ A POPIS OBJEDNÁVKY

 

Zadáním klienta bylo zhotovení kraťas na míru ve stylu kalhot, jež jsou na Obr.1 a 2. Jednalo se o kalhoty v armádním stylu s pilotními kapsami na mapy a dokumenty. Materiál byl vybrán klientem, šlo o bavlněný kepr s potiskem modré kamufláže kombinovaný s doplňkovým materiálem černé džínoviny (kamuflážní materiál byl objednán z Německa a džínovina od italského dodavatele). Co se návrhu a zpracování týče, dostal jsem zcela volnou ruku, díky čemuž jsem si mohl pořádně vyhrát s detaily a vymyslet si věci, kterým by se většina krejčích spíše obloukem vyhnula. Já se ale v takovýchto věcech prostě vyžívám. 
Klientem byly dodány 3 ks nášivek, které chtěl do oděvu zakomponovat (v případě zájmu však klientům nabízím přes 100 typů nášivek, jež mám v krejčovství skladem, více  ZDE ). Bohužel všechny postupy nešly na fotografiích níže zachytit, jelikož by mi pak více času zabralo focení než-li šití. Co například na fotografiích není zobrazeno je vypracování zapínání poklopce na zip, všívání gumy v bocích pasu (jelikož se klientovi měnívá postava v obvodech, bylo třeba, aby pracoval i pasový límec), černé sedlo v zadním díle je ze zdvojeného materiálu proti prodření. Veškeré díly, které by mohly být do budoucna náchylné k prodření, byly podlepeny.
Dále se klientovi vzaly tělesné míry, podle kterých se zhotovoval střih na míru. Byl použit speciální mnou navržený a čím dál tím častěji používaný střih, zajišťující perfektní funkčnost při pohybu.
Podle zhotoveného střihu byly ze zkušebního materiálu ušity kraťasy na zkoušku. Po zkoušce byl střih doupraven a již se začalo šít na hotovo...


 

Obr.3: Vyřezávání a stříhání materiálu. Obr.4: Všechny potřebné díly na kraťasy. Celkem 46 dílů, které se následně začaly kompletovat. 


   

Obr.5: Na díly kapes byly našity nášivky. Obr.6: Již připravená černá kapsa přišpendlena před přišitím na maskáčový materiál. Také maskáčový materiál je budoucí nakládanou kapsou, a to již zmíněnou kapsou na dokumenty / mapy. Obr.7: Kapsa s přišitým zdobným zipem.

     

Obr.8: Detail kapsy a nášivkou a zdobným zipem. Obr.9: Chystání nákrytové lišty pro kapsu. Obr.10: Kompletně vypracované přední díly. 

       

Obr.11: Detail zadní kapsy s vyšitou knoflíkovou dírkou. Obr.11.5: Odolné přišití poutek entlovacím stehem. Obr.12 a 13: Jak jistě znáte z konfekčních oděvů, všude trčící nezačištěné konce šití v budoucnu způsobují postupné párání. U mě v krejčovství tato nedokonalost neexistuje, většina konců nití je po strojovém došití špendlíkem ručně vtažena do rubu výrobku a tam jsou nitě zajištěny 2-3 suky.

VÝSLEDEK ZAKÁZKY

    Po několika stovkách sešití a prošití ...

        

Kraťasy na svém spokojeném majiteli.

      

počítadlo.abz.cz

2010     ©     DOTCHI